AirPlay та альтернативи: можливості бездротової передачі мультимедіа

AirPlay – технологія бездротової передачі мультимедійного контенту розроблена компанією Apple. Дозволяє потоково передавати аудіо, відео, фото та інший контент із яблучних пристроїв на сумісні (Apple TV, колонки, телевізори, що підтримують AirPlay) моделі.

AirPlay: особливості та переваги технології від Apple

Технологія дозволяє потокову передачу аудіо, відео та зображень між пристроями, що працюють під керуванням ОС iOS, iPadOS, macOS та tvOS. Особливості та переваги AirPlay.

  • Множинне підключення (наприклад, з iPhone на Apple TV та одночасно на аудіосистему з опцією AirPlay).
  • Дзеркало екрана (відображення вмісту iPhone, iPad або Mac на телевізорі або моніторі).
  • Підтримка (крім техніки Apple, AirPlay починають впроваджувати інші бренди).
  • Легке налаштування та використання.
  • Можливості створення мультирум-аудіо.

Бренд Samsung одним із перших оцінив перспективи технології, їх моделі телевізорів GQ-50Q60T вже кілька років підтримують AirPlay. Екран HDR10, HDR10+, Hybrid Log Gamma з широким кутом огляду чітко віддзеркалює будь-який контент із пристроїв, що синхронізуються. Три цифрові тюнери, продуктивна ОС. Функції Smart TV, керування голосом, Amazon Alexa, Bixby, Google Assistant.

Мінісистема Yamaha MCR-N870 відтворює аудіофайли (MP3, AAC, FLAC, ALAC, WAV, AIFF, WMA, MPEG4 (DivX) через пару AirPlay з пристроїв iPhone/iPod. Діапазон 55-40000 Гц, пам'ять тюнера: 30 станцій, регулювання частот.

Передача звуку та відео через AirPlay: докладний гайд

  • Переконайтеся, що всі пристрої знаходяться в одній мережі Wi-Fi.
  • Відкрийте програму або контент, який потрібно передати через AirPlay (фото, відео, презентація).
  • На панелі керування знайдіть кнопку AirPlay. Вона може виглядати як піктограма трикутника з трансляцією на інший пристрій.
  • Ви побачите список доступних пристроїв. Натисніть на пристрій, на який потрібно передати вміст.
  • Вхід у пристрій може бути закритий, у відповідному вікні потрібно ввести пароль.

Щоб зупинити передачу вмісту через AirPlay, знову відкрийте панель керування, виберіть "Вимкнути AirPlay" або "Вимкнути монітор".

Кроки активації можуть відрізнятися залежно від версії ОС на головному гаджеті, але загальний процес залишиться таким самим.

ТБ LG 43UQ75003LF бюджетної серії з підтримкою AirPlay 2 забезпечить відтворення контенту на яскравому екрані 43" LCD, 3840x2160 (16:9), 102 ppi. ОС WebOS, продуктивний процесор Alpha 5 Gen 5, п'ять цифрових інтерфейсів.

Моноблочна акустика Apple HomePod Mini Space Gray (MY5G2) синхронізується з усіма пристроями бренду. Розумна колонка забезпечує панорамний звук, сенсорне керування, легко вміщується на книжкову полицю.

Саундбар Samsung HW-Q800B – професійна система для домашнього кінотеатру з великим функціоналом, 10 динаміків, сабвуфер, чотири інтерфейси. Функції: віртуальне об'ємне звучання, підтримка UltraHD (4K), голосовий помічник (Google Assistant, Amazon Alexa), сумісність з Apple.

Google Cast: прямий конкурент AirPlay у світі Android

Google Cast – технологія Google, яка орієнтована світ пристроїв Android. Але на відміну від Епл ГуглКаст синхронізується з будь-якою операційною системою, для відтворення потокового контенту необхідно дотримуватися всього двох умов:

  • пристрій підтримує опцію Cast;
  • гаджети, що сполучаються, використовують одну мережу Wi-Fi.

Крім цього, технологія підтримує безліч додатків та сервісів: YouTube, Netflix, Spotify, Google Play Movies та ін.

Miracast та DLNA: універсальні технології для бездротової передачі даних

Miracast та DLNA – дві різні технології для бездротової передачі.

Miracast – стандарт, розроблений Wi-Fi Alliance, працює на базі протоколу Wi-Fi Direct, що дозволяє пристроям встановлювати пряме з'єднання один з одним без необхідності точки доступу Wi-Fi. Miracast відображає дисплей смартфона або планшета на екрані телевізора або проектора, транслює відео з комп'ютера на телевізор і т. д. Однак опція вимагає, щоб обидва пристрої підтримували технологію.

DLNA (Digital Living Network Alliance) – некомерційне об'єднання компаній та організацій, яке розробило стандарти для бездротової передачі мультимедійних даних у домашніх мережах.

DLNA дозволяє пристроям відтворювати аудіо, відео та фотофайли, що зберігаються на інших пристроях. Наприклад, за допомогою DLNA можна стримати музику з комп'ютера на смартфон або відтворювати відеофайли з планшета на телевізор. Одна з головних переваг DLNA – робота на основі існуючих мережевих протоколів, таких як Ethernet, Wi-Fi та Powerline, що дозволяє використовувати існуючу інфраструктуру.

Основна відмінність між Miracast та DLNA полягає в тому, що Miracast надає можливість відображати екран і передавати відео та аудіо в реальному часі, в той час як DLNA дає доступ до медіафайлів, які вже зберігаються на іншому пристрої. Обидві технології мають свої переваги та недоліки, і вибір між ними залежить від конкретних потреб та сумісності.

Як вибрати відповідну технологію

Більшість сучасних смарт-ТВ мають технології передачі контенту Miracast і DLNA, але далеко не всі підтримують AirPlay. DLNA більш універсальний стандарт, що дозволяє стримувати мультимедійний контент між пристроями, включаючи телевізори, медіаплеєри, ігрові приставки, комп'ютери та мобільні пристрої.

Якщо основна мета – передача мультимедійного контенту з пристроїв з AirPlay на інші, DLNA може стати універсальним рішенням, так як технологія підтримується великою кількістю моделей.

Однак, якщо потрібно передавати контент на конкретний пристрій, який підтримує тільки Miracast, потрібно буде AirPlay + Google Cast + Miracast (у деяких гаджетах є за замовчуванням). У такому разі передача контенту з будь-якого яблучного гаджета на ТБ пройде без проблем.

Відгуки про статтю