Потужні повербанки: незмінне джерело енергії в будь-яких умовах

Потужні зовнішні акумулятори (повербанки) здатні забезпечити зарядку кількох пристроїв одночасно і необхідні в сучасних умовах.

Заявлена потужність повербанка ніколи не відповідає дійсності, оскільки частина енергії витрачається на перетворення напруги в момент передачі ємності та теплової витрати. Тому купуючи батарею, наприклад, в 3000мАч, варто враховувати, що реальна ємність буде на 10-20% менше.

Основні характеристики потужних повербанків

Ринок пропонує три основні типи повербанків:

  • компактні, невеликі ємності до 6000 мАг – забезпечують підзарядку смартфона 2-3 рази;
  • середньої ємності до 15000 мАг – невеликий розмір, можуть за раз зарядити один ноутбук, два смартфони, кілька блютуз-гарнітури;
  • повербанки високої потужності до 30-50 000 мАг – за розміром не сильно перевершують моделі середнього класу, але дуже важкі. Пристрої від 70 000 мАг важать кілька кілограм і відносяться до класу портативних АКБ.

Для того щоб ємнісний повербанк забезпечив швидку зарядку, наприклад ноутбука, необхідно щоб у комплектації був присутній відповідний порт на мінімум 15 вольт (30Вт). Більшість повербанків мають такі поти, але не всі, тож перед покупкою уважно читайте характеристики вихідних підключень. Основні відмінності та переваги потужних пристроїв:

  • наявність всіх портів та роз'ємів (USB Type-А, С, Micro обов'язково);
  • сонячна панель для заряджання;
  • наскрізна зарядка (бажано);
  • індикатор, захист від перепадів напруги;
  • додаткові опції: ліхтарик, пам'ять та ін.

Різні типи вихідних портів та їх застосування

Сучасні моделі, крім основних портів USB, включають в комплект роз'єм для техніки Apple порт Lightning. Потужні повербанки можуть мати власну вилку для підзарядки безпосередньо від мережі без перехідників, але такі типи підключень характерні для портативних АКБ. Роз'єм Micro найчастіше використовується для підзарядки самого пристрою.

  1. Порт USB з позначкою IN призначений для заряджання повербанка.
  2. Гніздо IN/OUT – для заряджання пристроїв та акумулятора. Працює на обидві сторони.
  3. Майданчик бездротової зарядки пристроїв із технологією Qi.
  4. Порт мікрозаряджання для малопотужних гаджетів.

Якщо є час, рекомендується використовувати опцію повільної зарядки, як для відновлення ємності повербанка, так і для пристроїв. Такий режим довше зберігає працездатність батареї та запобігає перегріву.

Ємність та зарядка: фактори, що впливають на продуктивність

Місткість повербанка показує скільки разів можна підзарядити пристрій. Акумулятор ємністю 10000 мАг може тричі забезпечити енергією сучасний смартфон або 1 ноутбук.

Біля роз'єму часто стоїть позначення сили струму:

  • 1А – для мобільних телефонів;
  • 2А – планшетів;
  • 2.1А – пристроїв iPad;
  • швидкий заряд – ноутбуки.

Важливо розуміти, що ємність (об'єм) акумулятора (вимірюється в Ампер-годинниках) і кількість енергії, що видається (вимірюється у Ватт-годину) – різні поняття.

Ватт-година = Ампер-година х Напруга

Повербанк з ємністю 10400 мАг, що видає заряд у середньому з напругою 3.7В, його потужність становить приблизно 38 Вт/год.

Огляд популярних моделей потужних повербанків

Потужний акумулятор Samsung VG-FBB3BA/XC 32000 mAh середнього цінового сегмента, вагою 900 гр має реальну ємність 20128 мАг, заряджається через USB. Забезпечує одночасне заряджання до 4 пристроїв, максимальна потужність на один гаджет 50 Вт.

Повербанк Tota PD 22.5W 50000 mAh потужністю 185 Вт/год, максимальна кількість вихідного підключення, швидке заряджання, індикатор стану. Потужність на один пристрій 22.5 Вт. Підтримує моделі Епл.


Бюджетний повербанк високої потужності Sandberg Survivor PD45W 30000 mAh забезпечує 4 рівні заряду, вихідні підключення у всіх діапазонах напруги.

Lenovo Go Wireless Mobile Power Bank 10000 mAh Gray – портативна модель бюджетної ціни. Забезпечить 4 рівні заряду, функцію бездротової підзарядки.

Поради щодо вибору потужного повербанку для ваших потреб

Сьогодні Power Bank – незамінний пристрій для кожного будинку. Вибираючи модель враховують кількість гаджетів, які потребують підзарядки. Якщо це не один смартфон, який заряджається раз на 3 дні, необхідно вибирати потужний акумулятор, ємності якого вистачить на забезпечення енергією всієї техніки. На що звертати увагу:

  • металевий корпус – посилює безпеку АКБ;
  • ємність від 10000 мАг;
  • наявність необхідних портів, опція наскрізної зарядки;
  • можливість зарядити АКБ від енергії сонця (актуально влітку).

Для власників Apple повербанк повинен мати роз'єм Lightening, інакше доведеться використовувати перехідник. Якщо потрібно систематично заряджати ноутбуки АКБ повинен мати порти USB 2.0, Type-A Plug, -B Jack; USB 3.1, Type-C.

Відгуки про статтю