Рейтинг 2023: найкращі петличні мікрофони (петлічки)

Якщо ваш контент потребує не тільки високоякісного відео, а й звуку, то найкращим помічником у цьому питанні стане петличний мікрофон. Цими пристроями користуються для зйомки кліпів, телепередач, роликів для YouTube. До рейтингу моделей 2021 року потрапили найкращі петлічки, відібрані експертами та перевірені покупцями.

Важливими критеріями при виборі є розміри, діапазон сигналу та якість капсюля. Вони впливають на комфорт використання, сумісність із периферійними пристроями та якість звуку. Звук має передаватися максимально натурально та без спотворень. Важливим фактором є бренд. Перевагу слід віддавати торговим маркам, основною сферою діяльності яких є мікрофони та звукові системи, такі як AKG, Samson, Azden та інші.

BOYA BY-WFM12

Пристрій спеціально створено для журналістів, блогерів, ведучих, відеооператорів та подкастерів, яким важлива мобільність. Це бездротовий всеспрямований мікрофон типу VHF.

У конструкції передбачено кріплення на камеру, що дозволяє записати контент із чистим звуком для Instagram, YouTube та покращити звук у прямій трансляції.

Простий у використанні мікрофон відмінно підійде для запису діалогів, інтерв'ю та мовлення з використанням бездзеркальної/цифрової камери або навіть смартфона з портом Mini-Jack.

Razer Seiren BT


Це високопрофесійний мікрофон, який може використовуватися як для стрімінгу, так запису звуку. Він має бездротове підключення через Bluetooth, що робить його використання можливим у тандемі зі смартфоном та планшетом. Запис звуку здійснюється у форматі 24 біт/48 кГц.

У моделі є 4 схеми спрямованості: кардіоїдна, стереофонічна, на 180 і 360 градусів, що дозволяє налаштовувати мікрофон на будь-яку техніку та обстановку. Модель підійде для стримерів, блогерів, подкастерів та фахівців звукозапису, які хочуть отримати ідеальну якість звуку.

Пристрій має зручну петлю для кріплення, що забезпечує надійне захоплення, а компактний чорний дизайн робить мікрофон практично непомітним на одязі. Автономний час роботи – 6 годин.

Продумані конструктивні рішення дозволили цій системі бути зручною для використання у будь-яких умовах та ситуаціях. Мікрофон Blink 500 використовує роздільну здатність 24 біти / 48 кГц – аудіостандарт, який застосовують у всьому світі звукорежисери, тому якість звуку відповідає найвищим вимогам.

При цьому вартість мікрофона знаходиться на середньому рівні. Якщо ви підключаєте петлю до смартфону, то при дзвінку якість звуку також підвищується.

У конструкції Blink 500 використовується всеспрямований конденсаторний мікрофон мініатюрного розміру, що вловлює природну тональність голосу. Компактний корпус передавача дозволяє пристібати його до одягу або зберігати у кишені.

Comica BoomX-D D2

Надлегкий (29 грам) BoomX-D D2 складається з двох компактних накладних передавачів, кожен із вбудованим всеспрямованим мікрофоном та окремим петличним мікрофоном. Він також поставляється з крихітним приймачем, який кріпиться та підключається безпосередньо до вашої камери.

Крім того, вихідний кабель TRRS, що входить до комплекту, дозволяє підключити приймач до будь-якого смартфона, оснащеного роз'ємом для навушників. Це ще не найдорожчі мікрофони, але їхня середня вартість становить 6 910 грн.

Комплект Rode RODELink Filmmaker Kit пропонує відеоблогерам, відеооператорам та творцям контенту економічну цифрову бездротову мікрофонну систему з простим підключенням, чистим звуком та збільшеним часом автономної роботи. Якщо проводити порівняння мікрофонів, ґрунтуючись на вартості, то Rode Link Filmmaker Kit за 12634 грн явно став би лідером огляду.

У комплект входить всеспрямований петличний мікрофон, передавач пояса та приймач для кріплення на камеру. Він працює в будь-якій точці світу в діапазоні частот 2.4 ГГц, далеко від можливих телевізійних та радіоперешкод.

Висновки

Наше порівняння петличних мікрофонів довело, що цей девайс – зручний та простий спосіб досягти високоякісного звуку у відеороликах із будь-яким бюджетом. Такий акустичний пристрій знадобиться і на професійній студії і для початківців. При виборі слід приділяти увагу основним характеристикам – підключення, чутливість і не забувати про дрібниці – вітрозахист, міцність кабелю та інші.

Відгуки про статтю